Czytasz wiadomości wyszukane dla zapytania: NAWOZY POLIFOSKA

Temat: Worki z polifoski a żywność
Byłem u pewnego rolnika .Ten rolnik przechowuje ziemniaki w workach (na sprzedaż) z polifoski (jakby ktoś nie wiedział http://pl.wikipedia.org/wiki/Polifoska).Polifoska to kompleksowy (wieloskładnikowy) nawóz mineralny. Zawiera azot, fosfor i potas, czasem dodatkowo może zawierać magnez i siarkę.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Polifoska"

Zapytałem sie czy to bezpieczne -powiedział ,że jak się wymyje te worki to jest okey.
Czy tak jest naprawdę ?

Temat: POLIFOSKA 5 czy nadaje sie do nawozenia akwa?
Witam mam pytanie czy taki nawoz nadaje sie po rozpuszczeniu w wodzie do nawozenia akwarium:

Polifoska 5
Nawoz WE

Stosunek pierwiastkow:
NPK(MgS) 5-15-30-(2-7)

Sklad:
5% - Azot (N) calkowity w formie amonowej
15% - Pieciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojetnym cytrynianie
amonu i w wodzie
13% - Pieciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie
30% - Tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie
2% - Tlenek magnezu (MgO) calkowity
7% - Trojtlenek siarki (SO3) rozpuszczalny w wodzie

Czy ten nawoz nadaje sie do akwa ? Jesli tak to jaka jego ilosc musze rozpuscic w jakiej ilosci wody destylkowanej oraz ile i jak czesto dozowac?

Temat: 1I właśnie, Ewie tego parzydła rozłożystego, bujnie kwitnącego nie przepuszczę
Może podasz jak go uprawiasz. Chodzi mi miejsce gdzie rośnie (ile ma słońca) bo przecież to wybitnie cieniolubna bylina. Ile tak mniej więcej podlewasz i kiedy. Jak zasilasz. Czy tylko sztucznym nawozem. I wreszcie jaką glebę masz w ogrodzie i czy przygotowałaś dla niego specjalną ziemię? Jak wyglądają inne zabiegi (ścinanie, przed zimą itp)

Powodzenia

Muszę przyznać że masz mądry , rzeczowy właściwie ''poetycki'' sposób wyrażania swoich opinii .
Gratuluję nie każdy tak potrafi
W odpowiedzi na Twoje pytania ...
Otóż ...moje parzydła / posiadam 3 / rosną w pół cienistych miejscach , gdzie jest więcej słońca niż cienia
Zasilam nawozem / Polifoską lub Agrofoską / raz , wiosną , cały ogród
daję go wszystkim po trochu
Podlewam jak zachodzi taka potrzeba / w tym roku ....samo się podlewa /
U mnie ...większa część ogrodu , ziemia jest o odczynie zasadowym .
Po przekwitnięciu ,ścinam tylko same kwiatostany .
Pod żadne rośliny nie przygotowuję jakoś specjalnie podłoża , sadzę w taką glebę jaką posiadam .
Dzięki za odwiedzinyTemat: Co posadzić na działce letniskowej?
Jeszcze czeka mnie sporo pracy, dzisiaj grabiłam i usuwałam kamienie oraz trawę, ale udało mi się zrobic jedynie 1/4 całej powierzchni . Teraz padam ze zmęczenia, ale takie zmęczenie jest piękne, bo wiem że robię coś dla siebie
Kupiliśmy też nawóz polifoskę, teraz czas na zakup trawy. Potem torf, wrzosy i reszta;) Pozdrawiam wszystkich ogrodników wiosennie. Pogoda jest cudnaTemat: Trojeść Amerykańska
ja też mam trochę ROJEŚCI AMERYKAŃSKIEJ i pszczoły w tym roku szaleją. ruch tam jest bez przerwy. A JAK ZROBIŁEM:
Siałem ja na wiosnę, gdzieś marzec-kwiecień, prosto z nasion, nasiona ma ciekawe, trochę podobne do tych z mniszka tyle, że większe. najwięcej uwagi wymaga w pierwszym roku po posianiu, gdyż wtedy konkuruje z różnymi chwastami o miejsce. Według mnie udaje się lepiej na stanowiskach wilgotnych niż suchych. po 3-4 latach od posiania ma już do 2 metrów wysokości. Siałem ja bezpośrednio na stałe miejsce jej przeznaczenia. Nie bawiłem się w rozsady. Ponieważ w przypadku TROJEŚCI wegetacja jej rusza późno, bo gdzieś na początku maja, to wcześniej można spryskać poletko na którym rośnie jakimś środkiem na chwasty. A jak zaczyna już puszczać i wychodzić na wierzch to rzucić jakiegoś nawozu np., polifoski. rośnie wtedy jak "głupia" Oczywiście sadzona z kłaczy wcześniej kwitnie, bo ta z nasion kwitnie dopiero w 3 roku. to już kto co lubi. jedno jest pewne jest rośliną bardzo atrakcyjna dla pszczół, potem nie wymaga dużego nakładu pracy w utrzymaniu pola we właściwej kulturze. Myślę, ze zaletą jest jej wydajność i szybkość wchodzenia w okres kwitnienia. Kolejna roślina, która kwitnie , a kończy kwitnienie tuż przed trojeścią jest trędownik bulwiasty. Rozsiewa się sam i jest równie atrakcyjny dla pszczół. Warto te rośliny rozpowszechniać, zwłaszcza na terenach wilgotnych, gdyż dobrze sobie dają w tych warunkach radę.

Udanych zbiorów życzę i poszerzania pastwisk pszczelich.Temat: POLIFOSKA 5 czy nadaje sie do nawozenia akwa?

Nie porównujmy Polifoski do PG. Polifoska jest trochę tańsza od PG.
neo_ns szuka przecież taniego nawozu.


A gdzietu padlo porownanie Polifoski do PG?

IMHO nawozy z serii PG nie przekraczają kwoty 30 zł. Ostatnio pojawily sie nowe buteleczki ok 100 ml za 10 zł - http://www.zoosfera.pl/srodek.php?id=1660&kat=27 , dobre na probę. Ogrodowych nawozów typu "Polifoska" nie polecam. Na ogól czlowiek dostaje to za co zaplacil + kłopoty.

Z innych nawozów dedykowanych dla roslin wodnych mamy:
- Tropica Master Grow
- Tropical AquaPlant
- Sera Florena
Temat: POLIFOSKA 5 czy nadaje sie do nawozenia akwa?

Nie porównujmy Polifoski do PG. Polifoska jest trochę tańsza od PG.
neo_ns szuka przecież taniego nawozu.


A gdzietu padlo porownanie Polifoski do PG?

IMHO nawozy z serii PG nie przekraczają kwoty 30 zł. Ostatnio pojawily sie nowe buteleczki ok 100 ml za 10 zł - http://www.zoosfera.pl/sr...?id=1660&kat=27 , dobre na probę. Ogrodowych nawozów typu "Polifoska" nie polecam. Na ogól czlowiek dostaje to za co zaplacil + kłopoty.

Z innych nawozów dedykowanych dla roslin wodnych mamy:
- Tropica Master Grow
- Tropical AquaPlant
- Sera FlorenaTemat: Siano -ile pokosów?

Ja sypię Polifoski na glebach niskiej i bardzo niskiej klasy (piach). A tak szczerze pisząc to powinno się zrobić analizę gleby - kosztuje grosze a przynajmniej wiadomo czego w glebie brakuje... Dzięki temu unika się bezsensownego sypania nawozów "bo tak"
Robiłam badanie gleby i do jego wyników stosowałam odpowiedni wiosną nawóz. Nie wiem czy jest sens powtarzać takie badanie teraz?
Interesuje mnie czy nawozicie po pierwszym pokosie, bo z tego co wiem, to rolnicy różnie. Niektórzy nie nawożą wcale, inni nawożą nawozami azotowymi. Ale dla koni, to lepiej nie przesadzać z tym azotem, tak myślę...
Gaga - czyli na innych glebach nie sypiesz żadnego nawozu i jest potem co zbierać?Temat: Poprawa struktury gleby

Mam nadzieję, ze na przyszły sezon moja ziemia nie będzie skorupą.
Na glebach ciężkich gliniastych tylko obornik i to w znacznych ilościach daje efekty. To wszystko prawda co pisze "marmar", ale gleby gliniaste tylko wiosną mają szansę być pulchne po jesiennym przekopaniu w ostrą skibę i przemarznięciu w zimie. Oczywiście żyto daje dobre, a nawet bardzo dobre wyniki w spulchnianiu gleby, jednak wiosenne przekopanie musi nastąpić po skoszeniu (rozdrobnieniu) gdy wyrośnie na co najmniej 20 cm. Części zielone muszą być głęboko przykryte. Nie wiem czy azofoska to dobry pomysł. Nie używam tego nawozu, wolę polifoskę. Tylko że ja używam corocznie nawóz od gołębi 4 do 8 foliowych worków takich po nawozach na całą działkę. Oczywiście wolałbym obornik. Daję to co mogę łatwo zdobyć.Temat: Kukurydza

czy moze mi ktoś doradzic jaki nawóz siać przed siewem kukurydzy i w jakich ilościach ?

ja osobiscie robie tak:
wywoze gnojownik (20-30t/ha) i gnojowke na pole i na drugi dzien zruszam to kultywatorem zeby wymieszac z ziemia zeby azot sie nie ulotnil, nastepnie dzien przed siewem rzucam troszke moczniku (100-150kg/ha) i male bronowanie albo odrazu orka na 15-20cm, nastepnie przed siewem rano rzucam grantar (150-200kg/ha) i wyruszam agregatem zeby dobrze wyrownac i ubic pole (ja mam plug rabewerka ktory dobrze kruszy ziemie wiec tylko raz agregatem robie zeby nie bylo bryl).. a pozniej samo sianie . dzien po sianiu pryskalem Azoprimem i pozniej 14-21dni po jeszcze raz pryskalem (zalezy od chwastow) i tyle bylo pryskania herbicydem.Po 4tygodniach pryskalem wspomagacza: Insol z domieszka mocznika(1kg/400litrow) i po 2miesiacach gdy jeszcze mozesz wjechac ciagnikiem z opryskiwaczem na pole drugi raz wspomagacz jakis z borem i potasem... i to wszystko. Ja w ubieglym roku mialem 15przyczep/ha (4,5tonowka z przystawkami)

Jezeli masz siewnik z dozownikiem nawozu mozesz rzucic moczniku z 100kg/ha pod orke i 100kg/ha w siewnik... kolega tak robi i nawet dobrze mu schodzi ale ja sie trzymam swojego sposobu. Kazdy ma swoj sposob i swoje przyzwyczajenia, ja zrobilem po swojemu i jakos wychodzi od 3lat.Jezeli chodzi
o nawozy mozesz pod orke rzucic co masz, np sol potasowa saletrzak polifoske jezeli nie dawales gnojownika.Na dzierzawie w ubieglym roku bez gnojownika wrzucilem 150kg mocznika 150kg soli i 100kg saletrzaku pod orke a na wierzch grantar : mam nadzieje ze jakos podpowiedzialem:)Temat: Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.

Ne znam.Chcialem jeszcze zwrocic uwage na jedna sprawe dotyczacą opłacalnościMaksymalne plony są niestety nie opłacalne są moze powodem do dumy i daja satysfakcje ale prog oplacalności dla azotu to ok.90 kg czystego składnika fosfor ok.60 i potas ok.100.Dalsze zwiekszanie dawek powoduje co prawda wzrost plonu ale wiąże się on z droższa ochroną chemiczną ,Wiekszymi kosztami zbioru ,transportu,przechowania itp.ale przede wszystkim pamietac nalezy że rynek na wysokie plony reaguje spadkiem ceny dużo wyzszym procentowo niz wzrost wydajności.Dowodem na to jest ten rok gdzie spadki plonu były rzędu 20% a wzrost ceny o50% i w miarę prosty zbyt.Paradoksalnie najlepszym wyjściem dla nas byłaby stabilizacja plonu na poziomie śr. dla Polski 2,5t .Ceny stalyby sę godziwe a rolnik przestał by być przedmiotem drugiej kategorii.Plony u kazdego z nas rzedu 6t przy 9 mil ha dały by ponad 50 mil ton ziarna i był by to dla nas gwozdz do trumny.

Po przejrzeniu Twoich postów muszę stwierdzić,że jesteś bardzo obeznany i doświadcziny Może mi powiesz, czy dalej wymienione dawki nawozów pozwolą uzyskać plon 5t z 1ha (kl. III):Polifoska pod korzeń 200kg/ha,Mocznik wiosną 50kg/ha.Do tej pory z ojcem nawozów nie stosujemy(więc dla tego jestem nie "obeznany" z nawozami ale od jesieni musimy zacząć,bo powiększamy hodowlę.Temat: Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.
Doświadczonym to jest na pewno (z racji że ojciec i ma parę latek)Woli prowadzic gospodarstwo ekstensywnie i może to niepopularne ale czasem ma racje.Prawa ekonomi mowia że 1 zl wydany na nawoz musi dac 2 zl w przyroście plonu.Nie tak dawno za zboże w zniwa mozna było max.uzyskać 32-34zł a za żyto nawet 20zł natomiast 2,5q polifoski+2,5qsaletry to koszt ok 450zl a zwyzka plonu o 900 zl w latach niskich cen jest niemozliwa do uzyskania .Ojciec pewno jest ostrozny i nie omamiaja go rekordowe ceny za zboze 2006-2007.Miej to na uwadze.P.S pamiętaj Marcin że efektywość nawozów w ziemi na ktorej nie były stosowane jest nikła.Rośliny korzystają z apasów glebowych a nawoz dajemy na ich uzupełnienie(nie dotyczy azotu)Nie zdziw sie gdy nasypiesz fosforu i potasu a efekty będą mierne.Dochodzenie do min. sredniej zasobności trwa latami no ale coż lepiej póżno niz wcale.Pozdro...Temat: Ważna sprawa !!!
Hari,
przede wszystkim chcę wyjasnic-w tzw.socjalistycznej Polsce biednymi rolnikami byli ci, co nadużywali alkoholu; generalnie z dziada-pradziada rolnicy,dbający o ziemię, uprawy i o zwierzęta hodowlane doskonale znali sie na płodozmianie, stosowali naturalne nawozy: gnojowicę.obornik etc. i naprawdę rzadko uzywali nawozów sztucznych-polifoske, saletry amonowe
itp. W obecnej np. Hiszpanii rolnicy nastawieni na ogromne plony z malego areału ziemi zalewaja kilkakrotnie w ciagu dnia owocowe pola płynną chemią, nawozami powodujacymi powracajace alergie u pracownikow zbierajacych owe"plony". Niestey, Monsato, firmę niszczaca tradycyjne rolnictwo, wprowadzili "nasi" politycy na polska ziemie, czy pamietacie zapach i smak pomidorów uprawianych na oborniku? Niedługo bedziemy miec bezsmakowe ziemniaki, jabłka, gruszki, dynie-jak w Irlandii, Wlk.Brytanii, a rumianek, mietę, macierzanke czy mniszek lekarski nasze wnuki będą ogladać na obrazkach zakazanych ksiażek-gdy na to teraz pozwolimy. Czy taka wizja się Wam podoba?Temat: 1
O cenach już gdzieś sie wypowiadałem więc tylko powtorzę:
Superfosfat potrójny granulowany 1800-2200 zł/t
Fosforan amonu 3040-3200 zł/t
Sól potasowa 2000 zł/t
Polifoska 4- 2150 zł/t
Polifoska 6- 2600 zł/t
Polifoska 8- 2730 zł/t
Teren powiat przemyski
Co do prognoz to pan minister rolnictwa dowiedział się w koncernach produkujących nawozy, że ceny substratów wzrosły więc i produkt musiał podrożeć, co do przewidywań wolę się nie wypowiadaćTemat: Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.

Marcin jak kasy na nawozy brak a zapał do pracy jest to najtaniej czysty składnik zawsze wychodzi w nawozach nie wieloskładnikowych jak polifoska a prymitywnych(jeszcze nie pomieszanych) jak sól potasowa, fosforan amonu (polidap), i azot w moczniku i saletra(salmaj saletrzak), nie wiem jak cenowo na kg czystego składnika wychodzi RSM, ale do tego potrzeba przystosowany opryskiwacz. A w nawozach jednoskładnikowych nie płacisz za to że ci ktośto wymiesza i pokoloruje granulki w jeden kolor

Dzieki za radę(dobrą).Ale mam jeszcze pytanie czy np. sól potasową+polidap(fosforan amonu) można dać pod korzeń a mocznik na wiosnę np. podczas krzewienia?Temat: Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.
Marcin jak kasy na nawozy brak a zapał do pracy jest to najtaniej czysty składnik zawsze wychodzi w nawozach nie wieloskładnikowych jak polifoska a prymitywnych(jeszcze nie pomieszanych) jak sól potasowa, fosforan amonu (polidap), i azot w moczniku i saletra(salmaj saletrzak), nie wiem jak cenowo na kg czystego składnika wychodzi RSM, ale do tego potrzeba przystosowany opryskiwacz. A w nawozach jednoskładnikowych nie płacisz za to że ci ktośto wymiesza i pokoloruje granulki w jeden kolorTemat: 3 rodzaje nawozów,który wybrać?
Bio - gold jest bardzo dobrym nawozem do bonsai ,wiem to bowiem sam go stosuję do niektórych roślin od wiosny 2006 roku , jednak nie popadajmy w skrajności , jeśli coś nie jest najlepsze nie znaczy że jest "badziewne " , ja przez wiele lat stosowałem zwyczajny Florovit w płynie do roślin zielnych z bardzo dobrym skutkiem , rosliny rosną do tej pory w bardzo dobrej kondycji . Do tond stosuje mocznik i polifoskę do rozcieńczania z wodą i nie przeszkadza mi to w uformowaniu zdrowych i dorodnych drzew . uważam że wszystkie nawozy są dobre , jednak trzeba je stosować z rozwagą i stosownie do potrzeb roślinyTemat: Liście brzoskwini Redhaven
Andre to jest jeszcze bardzo małe drzewko, więc liście z niego tak czy inaczej opadną. Nic na to nie poradzisz. Specjalnie tym nie powinieneś się martwić. Teraz co możesz zrobić to kupić nawóz specjalnie preparowany do zasilenia drzew brzoskwini. Musi zawierać składniki takie jak azot, mangan, węglan fosfor, wapń itd. Musisz dobrać takie składniki, które przez okres zimy wzmocnią Ci korzeń a na wiosnę rozwój drzewka. Ja osobiście na zimę z umiarem pod drzewa sypię polifoskę a latem azofoskę lub kupuje specjalny nawóz pod drzewka. Musisz uważać na dozowanie, bo nadmiar może popalić korzenie. Nie zapominaj również wlać choć co drugi dzień wiadro wody, gdyż takie małe drzewko ma słabo rozwinięty system korzeniowy a zapotrzebowanie na wodę ogromne.
PS. Kędzierzawość liści brzoskwini nasila sie w miesiącach od kwietnia do początku czerwca potem liście czernieją schną i opadają. teraz w sierpniu ta choroba już zanikła i jej nie ma.Temat: Kupie nasiona roslin ktore...
Cytat: Facelia na piasku urośnie ale nie nektaruje
Tylko posiana nie ale po daniu nawozów czy to mineralnych czy sztucznych to nektaruje ale koniecznie zasilic trzeba bo jak nie to masz rację.Jak uprawisz 1 ha faceli dasz na to około300 kilo nawozu to miód będzie tylko jakim kosztem ? Tona polifoski ponad 2000 tysie to 600 zł nawożenie hektara. Czy wydajnośc faceli będzie książkowa? Na piachu napewno nie ile byś nie sypał tydzień bez deszczu i sucha facelia.Pozdrawiam.Temat: Kukurydza

Co się uparłeś tak na te badania....skoro jak twierdzisz jest wokół Ciebie tyle
doświadczenia to byłbym skłonny wejść w ciemno.
Piszesz 150kg fosfranu... a co z resztą nawozów.
u mnie kolega sypie w podsiewacz 400kg polifoski na ha i wszystko jest ok ja sypię całość rozsiewaczem i tez jest ok ale jak pisze kolega szopen nawoz mozna rozsiać ze 2 tygodnie wcześniej i przy sianiu jest mniej zabawy co do siania fosforanu największe kłopoty ma z nim kuku jak jest zimno.Temat: Ogórki
Jutro sieję ogórki (Octopus).
Dziś uprawiłem kawałek działki. Najpierw przykopałem nawóz od gołębi moczony przez 2 tygodnie. Na to około 200 ml polifoski (na 15m kw). i rozgrabiłem, by przykryć granulki nawozu.

Ziemia już ma odpowiednią temperaturę, byleby nie nastąpiło załamanie pogody. Pod włóknina powinny wschodzić najdalej w przyszły poniedziałek.Temat: Kukurydza
Kukurydza ma zaschnięte liście po bokach, ale i na środku liścia są takie zaschnięte plamy
Jeszcze nie stosowałem żadnego nawozu dolistnego zastanawiam się czy nie dostała za mało nawozu przecież jakaś przyczyna musi być. Co do nawożenia na 1 ha
Przedsiewnie - 200 kg. Polifoski - 200 kg. Soli - 200 kg. Moczniku
Do tego 12 dni temu dostała 300 kg. Saletry. Może to ta saletra zaszkodziła ?????Temat: Opłacalność uprawy zbóż na sprzedaż zaiarna.

.Do marcina c-360 3 klasa ziemi to marzenie nie jednego z nas.5 ton z takiej ziemi w przeciętnym roku to raczej porażka nie sukces.Gdy kupiłem swoje gospodarstwo miałem 20 lat i byłem swieżo po technikum.Swoja przygode z uprawa rozpoczełem od regulacji odczynu stosując wapno mag.Nawozy jak juz pisal tu ktorys z rolnikow (nie pamiętam niestety kto)musisz stosowac w odp. proporcji.Azot w twoim przypadku ma sie nijak do tej polfoski.Chociaz nie wiem jakiej i pod jakie zboze.Dzisiaj rolnictwo traktuje jako chobby ale cieszy mnie ze mimo iz pochodze z miasta w dalszym ciagu moi znajomi przychodzą po porade.Dzisiaj majac dostęp do netu i troche goglując masz wszystkie informacje na dłoni ,gdy zdobedziesz jeszcze doświadczenie masz szanse na sukces chociaz wiez mi trzeba być twardym i to lubiec bo rolnictwo to niestety taka dziedzina ze na sukces trzeba długo czekac a i ten bywa wątpliwy.

Dzięki za odp,jednak chciałbym uzyskać odpowiedź,czy takie nawożenie wystarczy (na więcej kasy brak).To nawożenie byłoby stosowane w pszenicy ozimej,pszenżycie ozimym i jęczmieniu jarym.Polifoska 5 byłaby zastosowana.Co do dotychczasowych plonów-3t/ha bez grama nawozu.

P.S.
W rolnictwie jestem nieugięty,podobnie jak mój ojciec i lubię to, moge powiedzieć,że nie narzekam (robie to co lubie).Temat: Nawożenie pszenicy

Z chorobami zbóż to u mnie problemu nie ma Jak do tej pory nie stosowałem żadnych środków chemicznych RECEPTA: płodozmian, zbiór słomy (wraca w postaci obornika) . Co do wylegania to nie przesadzać z azotem. Efekt: plon 7 -8 ton z ha

u mnie sprawa wygląda zupełnie inaczej...obornik zwykle przychodzi pod buraki zwykle jesienią po burakach zawsze sieje pszenice...nastepnie pszenżyto albo znowu pszenice...co do nawożenia jest różnie trzeba obserwować to co dzieje się na polu tzn.raz potrzeba więcej nawozu a raz mniej i rośliny wyglądają bardzo okazale...ja z reguły pod pszenice daje Polifoske lub jakiś superfosfat wiosną idzie saletra w 2-3 dawkach, oprysk na grzyby 2x w tym roku na wszystkich polach Tilt Plus i Artea (zapobiegawczo), oprysk na chwasty oraz dawka Amtywylegacz + Moddus żeby nie wyległo...plon różny od 6 do 8 ton z haTemat: Uprawa rzepaku-opryski
przed siewem polifoske pod korzeń sypiesz(300kg nawozu na h),uprawiasz i siejesz(na lekkich ziemiach to kolo 4 kg nasienia na h) po siewie (najlepiej bezpośrednio) popryskać środkiem na chwasty,ważne żeby to zrobic zanim rzepak zakielkuje bo inaczej go popali oprysk
słyszałem,że wczesną wiosną sypią mocznik bo o tej porze roku jest lepszy niż saletra;chyba w kwietniu się pryska na grzyba a jak dostanie w maju kwiatów to na chowacza,

tak zauważyłem,że robią w okolicy...czy jest to dobre zostawiam do komentarzu doświadczonym rolnikomTemat: Anois-jeden sheltie to za mało
Dostałam nową zabawkęCo do trawy, to ona wcale nie jest teraz ładna. Na zdjęciach widać , że jest za długa i zieleń wyblakła. Ania ma rację, to była jakaś mieszanka traw odporna na deptanie, ale nie pamiętam jaka, bo trawnik ma już 4 lata. Mamy taką maszynkę do wydrapywania suchej trawy i na wiosnę
"usuwamy martwy włos" Potem trzeba trawcię napowietrzyć. Tu ja jestem maszynką, ubieram takie "pantofelki" z kolcami i ku radości sąsiadów uprawiam ...aerobic ? Od wiosny nawóz Azofoska, a na jesieni Polifoska (tak raz w miesiącu) No i koszenie, co 3-4
dni na najniższej pozycji kosiarki i oczywiście podlewanie. Wcale nie dużo, ale regularnie, codziennie, a w upały rano i wieczorem. Po skoszeniu, chodzi się po niej jak po dywanie.Temat: Siano -ile pokosów?

Powinno sie zasilic trawe po zebraniu siana. Czym i jakim srodkiem to nie jestem fchowcem ale nalezy uwazac azeby nie wypalic trawy. Może gnojowicą? albo saletrą amonowo wapnowp potasowo magnezową? albo mączniakiem
Gnojowice dla koni odradzam - zmniejsza smakowitośc siana (ponoć)
Nie mączniak a MOCZNIK.. tak na marginesie
Ja sypię Polifoski na glebach niskiej i bardzo niskiej klasy (piach). A tak szczerze pisząc to powinno się zrobić analizę gleby - kosztuje grosze a przynajmniej wiadomo czego w glebie brakuje... Dzięki temu unika się bezsensownego sypania nawozów "bo tak"
Ciekawy artykuł nt nawożenia (uwaga chyba sponsorowany :
http://www.uprawy.pl/laki...iska/nawozenie/Temat: zima i przenawożenie azotem
Pierwszy mój bambus - do dziś nie wiem jaki gatunek - w końcu sierpnia 2004 dostał dawkę azofoski. Do końca pazdziernika wyrosły piękne łozy, które wiosną musiałem ściąć. Teraz największe dawki azotu daję wiosną i zmniejszam je do końca czerwca, potem przechodzę na polifoskę ale definitywnie kończę nawożenie w sierpniu.Nie mam doświadczeń z nawozami wolno rozkładającymi się.Temat: Pszenżyto
Odmiana to już nie pamiętam jaka,bo wymieniałem za jęczmień na paszę a kolo miał kwalifikowany materiał. Siane było ok. 10 września wtedy warunki wodne miało bardzo dobre. Spieszyłem sie uprawiać żeby za bardzo ziemia nie przeschła-mokrawo było. Przed siewem dostało 200kg Polifoski a wczesną wiosną 50kg saletry/ha na 1 kolanko drugie tyle. Niestety stać mnie było na tylko tyle nawozu-w tym roku odłoże tyle kasy ile trzeba Ale nie mam co narzekać bo piękne ciemno zielone pszenżytoTemat: Uprawa pszenżyta
herbicydy to polecam factor + atlantis, regulator moddus
Odzywke nitromag . A co do nawozów to każdy musi dopasować według potrzeb. no ale może to być saletra, saletrzak mocznik, no i pod korzeń polifoski czy lubofoski no i inne. Tylko nie stosujcie na pszenżyto siarczanu amonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Temat: Mój ogródek!
Basiu, Agrażka ta''kokardka''to Delechampia ...pnącze tarasowe
Ingrid ...cóż mogę napisać rosną sobie w półcieniu , wiosną
rozsiałam jakiś nawóż / nawet nie wiem dał mi mój M i powiedział ...
a siej niech ci tam rośnie/myślę ze było to trochę Polifoski wymieszanej z Saletrą/.
Krysiu nie bardzo wiem o który chodzi ....jeśli o taki okrągły,kremowy/z małej fotki/
to nie znam nazwy , nie jest to zbyt piękna roślina / z kwiatów/ ale śliczne ma listki-igiełki.
Dzięki wszystkim za odwiedziny i miłe słowa....
Moja ulubiona


PrzetacznikTemat: Liście brzoskwini Redhaven

Andre to jest jeszcze bardzo małe drzewko, więc liście z niego tak czy inaczej opadną. Nic na to nie poradzisz…
Staram się nie dopuścić by choroba ta wystąpiła w przyszłym roku. A by to zrobić muszę wiedzieć, co to za choroba by jej przeciwdziałać.

... Ja osobiście na zimę z umiarem pod drzewa sypię polifoskę a latem azofoskę lub kupuje specjalny nawóz pod drzewka. Musisz uważać na dozowanie, bo nadmiar może popalić korzenie....
Ile gram proponujesz podsypać pod to drzewko na jesieni?Temat: Kukurydza
na 100% lepsze są nawozy wieloskładnikowe poprostu azot ułatwia pobieranie fosforu przez młodą roślinę podczas niskich wiosennych temperatur, a właśnie wtedy dzięki dostępności fosforu roślina rozwija system korzeniowy, a jeśli "przegapi" ten moment w trakcie suszy odczuje efekty ona i Ty w plonie, możesz zastosować polidap do nawożenia podczas siewu nasion a reszte uzupełnić jako sól i super lub polifoski przed uprawą pod siew, też jest jakieś rozwiązanieTemat: Kukurydza
co do nasion to potrzebujesz maksymalnie 260 tys, potrzebujesz wysiać ok 90tys/ha nasion zakładam że masz bardzo dobre gleby,
nasiona kupisz np.w progerss -chemie w jarosławiu ,nasiona sprzedaje się w workach po 50lub 80tys nasion.
musisz poszukać kogoś kto ma siewnik do kukurydzy w okolicy.
Jeżeli na polu masz trochę zielska to upewnij się czy nie jest to perz czasami i czy nie ma go dużo.
Jeżeli nie ma perzu to możesz to orać ,a potem agregat uprawowy.przed orką najlepiej rozsiej około 1000kg polifoski 6 ,co daje ci już pewnie 1500-1700zł.No chyba że ktoś ma siewnik z podsiewaczem to wystarczy trochę mniej nawozu.
po zaoranym przed bronowaniem posiej 800kg mocznika.co daje ci ok.1000zł.
i najważniejsze żeby nie stracić poniesionych nakładów,odchwaszcznie proponuje ci prysnąć guardianem po siewie, a póżniej na to co będzie wschodzić jakiś maister ,albo millagro ,wybór środków -systemów odchwaszczania jest bardzo wiele.Temat: Buraki cukrowe
No ja pytałem ale w Lublinie nie robią zaleceń i lipa:/ Ale już sam sobie policzyłem w przybliżeniu przyjąłem zakres dawek nawozu z zakresu zasobnosci gleby pomiędzy średnim a wysokim w zasadzie jest wysokie (rok temu) ale trzeba z górką przyjąć dziś kupiłem polifoskę 4ke pozdrawiamTemat: Zielona ramka z trawy
Trawa potrzebuje niestety dużo wody. Konieczne jest również jej napowietrzanie. Masz tego przykład intensywnej zieleni przy klombie (bardzo ładna forma), gdzie kora wysypana na klombiku utrzymuje wilgoć. Ja bym proponował zasilić trawniczek wiosną mocznikiem, z odpowiednim dozowaniem, gdyż ten nawóz wysypany miejscowo w większych ilościach spali. Ja po każdym koszeniu zasilam delikatnie trawnik polifoską i obficie podlewam. Po kilku takich zabiegach soczystość zieleni staje się równomierna i intensywna, nawet w czasie wielkich upałów. Wadą jest zwiększenie częstotliwości koszenia, bardzo szybko rosnącej trawy, ale dla mnie koszenie to przyjemność. Może w tym temacie wypowidzą się bardziej doświadczeni znawcy tematu. Ja sam z porad bardzo chetnie skorzystam.Temat: POLIFOSKA 5 czy nadaje sie do nawozenia akwa?
Nie porównujmy Polifoski do PG. Polifoska jest trochę tańsza od PG.
neo_ns szuka przecież taniego nawozu.Temat: Ceny nawozów
Jakie są ceny nawozów mineralnych w waszych stronach ?
Zacznę od siebie :
mocznik pl 1700
saletra pl 1230
saletrzak tarnowski 1050
polifoska 6 2400
npk 4-12-12 1450
Warmińsko-mazurskie , ceny brutto , zamówienia 24 t
a jak u was?Temat: Zamiennik nawozu...
Ja nie stosuję już polifoski od 10 lat. Nie wiem jaka jest jej cena więc trudno mi się wypowiedzieć, stosuję m.in. nawozy z firmy TIMAC AGRO. Narazie kupiłem 24t saletry wapniowej z Yary po 1150zł/t.Temat: Miscanthus sinensis "Variegatus"
Najlepiej nawozić kompostem lub innymi nawozami organicznymi. Jak nie da rady to zostają mineralne. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na nawozy ogrodnicze, są dużo tańsze rolnicze, wieloskładnikowe - np. Polifoska.
Temat: Zatrwian
Posiałem zatrwian, ale czy on jest wrębny czy inny tego nie wiem. Rośnie bardzo ładnie bez specjalnych nawozów. trocę obornika i polifoski..

Temat: Wspomnienia z PRL-u
Dawniej to znaczy za PRL tez sypali nawozy bez umiaru, pachnialo polifoska. Plywaczki NRD byly modyfikowane genetycznie . Osiagaly szybkosci liczone w wezlach, do dzisiaj nikt nie moze tych rekordow pobic

[ Dodano: Czw Gru 29, 2005 10:19 am ]Temat: nawożenie jesienne
) Jest tak, jaki kraj raki obyczaj i każda ziemia jest inna, choć do tej pory sam stosowałem nawóz przedsiewnie(polifoska max) to od tego roku PK daje przed orką zimowa (po kukurydzy, bo po jęczmieniu i burakach nie orzemyTemat: Uprawa zboz
i znowu cuda
w nrd nawóz luzem odpowieidnik polifoski 6 w czerwcu kosztował 960zł
z transportem do nas.

i nasuwa sie pytanie
czy tu ktos jest gupi czy nienormalny.
jeszcze rok takich cen a wszyscy z nas bedziemy w ciąży

pozdro
Temat: Józki mojrzeszów... marne miasto, marny klub, marni kibice!
jeszcze kilka zdań o pijackiej skłonności józków. Od zarania dziejów ukraińcy uchodzili za zajebistych ożłopów, a brało się to głównie z tym, że polski pan (wyzyskiwacz i burżuj) poprostu za ich fizyczną charówkę na polu (józki są stworzeni właśnie tylko i wyłącznie do pracy fizycznej, co potwierdził onegdaj konkurs na IQ) płacił im właśnie gorzałą, bo szkoda mu na nich było kasy. Tak więc józki napierniczały od świtu do brzasku przy pańskich łanach za kwaterkę okowitki, i w zasadzie pan był syty i józek cały. Po wojnie panów rozparcelowano, gdyż dzięki wspomnianemu tu IQ jozki zagłosowały 3X TAK. [img]


Ale spijaczone geny dalej domagały się okowitki. Więc co tu zrobić, bo pana już nie było. Mianowicie józki kradły ze swojego PGR-u czy Sowchozu takie wynalazki jak płyn borygo do traktora, nawóz polifoski czy też wodę brzozową. Oczywiście to pili, zatracając tym samym swój jedyny działający jeszcze wtedy zwój mózgowy odpowiadający za machanie łopatą czy kosą. Tak więc józki zostały tym samym całkowicie nieprzydatne społeczeństwu. Ni fizyczni ni umysłowi. Jedynym dla nich zacz rozwiązaniem pozostało tylko naprawa genów (przypomnę, mieszanina żydo-ukraińsko-fryco-chłopo-robotniczych chromosonów, które wyglądają mniej więcej tak : . Jednak cała praca nad naprawą józkowego genu spaliła na panewce po śmierci stalina, który był zwolennikiem ukraińców mojrzeszowskich. Oddano ich znów pod polskie panowanie, ale jednak polacy borykający sioę ze swoimi problemami mieli gdzieś naprawianie józkowych genów. Zagoniono więc józków znów dop roboty, a że psie juchy były leniwe, a do tego wyznawały zasadę, że jak nie nalejesz, to nie pojedziesz, wypracowały nam niestety najbiedniejszy i najgłupszy obszar kraju, zwany potocznie Polską B, a powszechnie- Ukrainą lub Ćwokolandią

Tak więc jak już niejednokrotnie apelowałem- jedynym rozwiązaniem józkowego problemu, jest zagonienie wszystkich ćwoków na cyrkową arenę i wypuszczenie na nich rojów afrykańsko-jadowych pszczół, następnie po pszczołach wypuszczenie stada bizonów, a na końcu stada hien, które wpieprzając zwłoki, oczyściłyby teren. Hieny powinno się następnie spalić, by7 już nikt nigdy nie próbował nawet odtworzyć z wysranego przez hienę DNA jakiegoś ukraińskiego ćwoka! Amen!Temat: Police (Millennium się poprawił i podwyższył rekomendacje do "akumuluj" do 24,2 zł)


Po pierwsze nie chce tutaj wszczynac negatywnej dyskusji .... ale:
    1. Police nie sprzedaja nawozow koncowym odbiorca ..... z tego co wiem
na ta chwile nawet grupom producenckim ... czyli ostatnio Twoje
stwierdzenie
to fałsz.


Bzdura.
Police to doskonala spolka, fabryka i sprzedaja nawozy przez siec
dystrybutorow, blisko rolnika.
http://zchpolice.pl/pl/index.php?grupa=produkty&dzial=katalog&poddzia...

http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-Kontakt-action-Default.html

http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-Sprzedaz.html

http://zchpolice.pl/pl/produkty.php?gr=nawozy


    2. Police sprzedaja nawozy tylko poprzez rozbudowana siec
dystrybutorow
i chyba w najblizszym czasie sie to nie zmieni.


Mow za siebie, nie Police.


Znam dobrze polskie rolnictwo i nie slyszalem aby ktos z rolnikow
przekazywal gospodarstwo w zarzadzanie zagranicznej firmie.


To zle slyszales.
W ogole nie masz nic wspolnego z rolnictwem, a pewnie pracujesz dla
konkurencji Polic.

Ewentualnie


prosze o nazwe takiej firmy !!!


Zainteresowany ?


Istnieje u nas wiele spolek z udzialem kapitalu zagranicznego .... ale na
tych tysiacach hektarow nie da sie co roku uprawiac tylko rzepaku (patrz
plodozmian).
Czyli producenci rzepaku .... to nie sa tylko wielkie gospodarstwa, ale
takze rolnicy posiadajacy 2, 3, 10 hektarow tej uprawy. I w wiekszosci
rzepak pochodzi od takich wlasnie rolnikow.


Znam gospodarstwa rzepakowe 200-300 ha.


Dalej piszac o polskim rynku rzepaku, to jes on skupion wlasciwie w 3
wiodacych podmiotach przetworczych, tj. ZT Kruszwica, ADM Szamotuly oraz
Elstar Oils.
W/w firmy kupuja wg moich informacji okolo 60% do 70% rzepaku
produkowanego
w Polsce.
Sa mniejsze tlocznie ktore przerabiaja okolo 15% produkcji.
Pozostala ilosc to eksport.


Znajomy z Hamburga kontraktowal 1000 ha pod rzepak dla bezposredniego
odbiorcy.

Tak wiec niewiele zostaje na przemyslo biopaliwowy, a co chwile pojawiaja
sie informacje o planach, np. J&S, pan Komorowski czyli KOMAGRA, inni.


No i co w tym zlego ?


Jeszcze jedna rzecz musze sprostowac w powyzszej wypowiedzi. Otoz w Polsce
gospodarstw o powierzchni powyzej 1000 ha jest ponad 40 i uwierz mi nie
uprawiaja tylko rzepaku.


Nieistotne czy jest ich 40 czy wiecej, mniej.
W US farmy 300-500-1000 acrowe to male farmy,
ale laczac sie w 10-20 uzyskuja areal do produkcji przemyslowej.


Nie naganiam na spadek Polic, nie bylem i w najblizszym czasie nie bede
ich
akcjonariuszem.


A kogo to obchodzi.


Pisze tylko o zagrozeniach, a kazdy z czytajacych niech sam wyciagnie
wnioski.


Zagrozenie czym ?
Chyba brakiem zywnosci w Azji i swiatowym glodem.
W kazdym przypadku pozycja producenta nawozow , jakim sa Police
to pozycja z ratingiem AAA.

Cena Police moze z latwoscia osiagnac 100 zl za akcje,
juz po niewielkim zainteresowaniu sie Azji ta spolka.
A gdy pojawi sie temat inwestora strategicznego z Azji, to nie ma
gornego limitu cenowego na te i inne spolki sektora chemii rolniczej z
PL i UE.

Wystarczy czytac raporty z rynku zywnosci z Azji, US.

____________________________________________________________

Podajesz linki do dystrybutorów, a piszesz, ze sprzedaja rolnikom .... jak
kupisz u nich bezposrednio jako Kowalski tone nawozu .... masz u mnie druga
tone GRATIS !!!
I nie pisz glupot i nie wprowadzaj ludzi w blad !!!
Podaj nazwe firmy skoro uwazasz, ze to w Polsce takie popularne. Zarzadzanie
polska ziemia przez zagraniczne koncerny ..... niezle :):):) Ja nie
slyszalem !!!!
Ja znam gospodarstwa ktore uprawiaja po 1000 ha rzepaku, ale co z tego ?
Wiesz jaki jest plon rzepaku z hektara ? Bo chyba cos Ci sie cyferki
poprzestawialy od tego naganiania !!!!
W Polsce uprawia sie ponad 600 tys. ha rzepaku wiec czy kilka najwiekszych
gospodarstw ma tutaj az takie znaczenie ? Wiekszosc to srednie gospodarstwa
!!!

Akcji Polic w obrocie jest 75 mln razy Twoj "teoretyczny" kurs 100 zl = 7,5
mld zl !!!! Wiesz o czym piszesz ? Przychody rzedu 1,8 mld, zysk 213 mln
.... i taka kapitalizacja ?
Toz to kolejny niezly ..... balonik wyjdzie :):):)
I moze zaproponujesz jeszcze split 1 do 100 i bedzie niezla zabawa :):):)

Piszac o zagrozeniach pisalem o taniejacych produktach rolnych, a wydajnosci
z ha nie rosna ....
Czyli przy mniejszym dochodzie w rolnictwie sprzedaz nawozow ..... spadnie
...

Zycze Policom ..... aby rozwijaly sie dynamicznie, zarabialy ... i aby zaden
minister nie sprzedal ich akcji Azjatom .... lub innym.
Lepszym rozwiazaniem jest zrobienie duzej grupy chemicznej ..... POLSKIEJ
grupy oczywiscie !!!

Jesli masz szczegolowe pytania .... to pytaj .... chetnie podziele sie wg
Ciebie "konkurencyjna" wiedza ..... Tylko prosze pisz o konkretach .....

Jacek